تولید پایه بتنی انگور

پایه بتنی انگور یا همان پایه بلوکی ساختمانی، از جنس بلوک‌های بتنی ساخته شده است که شامل چندین بلوک بزرگ هستند و با قطر گردش یکسان در نظر گرفته شده‌اند که با توجه به عمق مورد نظر، بهم متصل می‌شوند. ارتفاع این پایه با توجه به شرایط زمین‌شناسی محل و عرض دیوار حصار به صورت متغیر محاسبه می‌شود تا از بلوک‌های بتنی استفاده حداکثری شود.

مزیت استفاده از پایه بتنی انگور نسبت به دو نوع پایه دیگر سادگی و زیبایی در نصب و استفاده آن است. همچنین این پایه با توجه به استحکام بتن مصرفی، مقاوم و پایدار در مقابل فشار و بار گذاری‌های سنگین و قوسی است. اما در مقایسه با پایه فنس فلزی، هزینه‌ی بیشتری دارد.

پایه‌ سیمانی انگور

پایه سیمانی انگور، نوعی پایه فنس است که از بتن ساخته شده است. این پایه‌ها در اندازه‌ها و ارتفاع‌های مختلف و با قطرهای مختلف تولید می‌شوند. در این پایه‌ها، بتن به صورت یکپارچه درون قالب‌های تولیدی ریخته می‌شود و بعد از خشک شدن آماده استفاده می‌شود.

مزایای پایه سیمانی انگور شامل استحکام بسیار بالا، مقاومت در برابر سایش، خوردگی و زنگ زدگی، دوام طولانی مدت، زیبایی و سادگی در نصب و همچنین قیمت مناسب تر نسبت به پایه بتنی انگور است. همچنین دارای رفتار حرارتی خوبی است و پایداری خوبی را در برابر شرایط آب‌وهوایی نظیر باران، رطوبت و یخبندان دارد.

با این حال، پایه سیمانی انگور به علت وزن بالای خود، در حمل و نقل و نصب نسبت به پایه های خود ارتفاع بیشتر، کمی دشوار است.

انواع پایه بتنی انگور

پایه بتنی انگور به صورت گسترده ای در ساخت حصار ها ، درب ورودی ، دیوارهای حصاری مورد استفاده قرار می گیرد. پایه بتنی انگور از انواع مختلفی تولید می شود. برخی از آن ها عبارتند از:

1- پایه بتنی انگور ساده: این نوع پایه ها کاملا ساده طراحی شده اند و به هیچ یک از بخش های زیبایی و تزیینی مجهز نیستند.

2- پایه بتنی انگور دو ردیفی: پایه های دو ردیفی دارای ظاهری زیبا به دلیل دو ردیف از بلوک های بتنی هستند.

3- پایه بتنی انگور سه ردیفی: پایه های سه ردیفی نیز شامل ظاهری زیبا از دو ردیف زیادتر هستند و شامل سه ردیف بلوک بتنی هستند.

4- پایه بتنی انگور قالبی: این نوع پایه به صورت مشابه با پایه بتنی ساده طراحی شده است، با این تفاوت که تزیینات و طرح روی پایه آن بسیار زیباتر و جذاب تر است.

5- پایه بتنی انگور برش دار: این نوع پایه دارای برش هایی بر روی سطح های چهارگوش بلوک بتنی است که ظاهری منحنی دارد.

کاربرد های پایه بتنی انگور

پایه بلوکی بتنی گریلیت یا انگور ، به دلیل طراحی مناسب و مقاومت بالا در برابر شرایط محیطی مختلف، همواره به عنوان یکی از مهم ترین و اساسی ترین اجزای سیستم های حصار کشی و ساختمان سازی محسوب می شود. این پایه ها در محیطهای صنعتی، تجاری و مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند.

برخی از کاربردهای این پایه‌ها عبارتند از:

1- حصار سازی : برای ساخت حصار ساخته می شوند.

2- ساخت دیوارهای جداسازی: این پایه های به دلیل بیشترین مقاومت، برای جداسازی سطوح مختلف و جلوگیری از نفوذ هرگونه ناخواسته، مورد استفاده قرار می گیرند.

3- ساخت ستون‌های نوری: این نوع پایه برای ساخت ستون‌های نوری و نمای ساختمان استفاده می‌شود.

4- پایه نگهدارنده تابلوهای تبلیغاتی و راهنمایی: دارای استحکام و مقاومت بالا و قابل استفاده برای نصب و نگهداری تابلوهای تبلیغاتی و راهنمایی می‌باشد.

نصب و اجرا

1. ابتدا محل نصب پایه را با دقت انتخاب کنید. باید مطمئن شوید که این محل مناسب برای رشد انگور است و همچنین پایه ها نباید در معرض باد قوی قرار گیرند.

2. سپس یک حفره به عمق 50-40 سانتی متر و عرض 30-40 سانتی متر در زمین حفر کنید. حفره باید به اندازه کافی عمیق باشد تا پایه به خوبی در زمین فرو برود.

3. در قسمت پایین حفره، یک لایه شن و ماسه به ضخامت 10-15 سانتی متر بریزید. این لایه به عنوان پایه اولیه برای پایه بتنی شما عمل می کند.

4. سپس یک قالب چوبی به ابعاد مورد نظر برای پایه خود بسازید و در داخل حفره قرار دهید. قالب باید به اندازه کافی استوانه ای باشد تا بتوانید پایه بتنی خود را به خوبی شکل دهید.

5. حالا بتن را با ترکیب آب و سیمان به نسبت مناسبی تهیه کنید و آن را به داخل قالب بریزید. سعی کنید بتن را به صورت یکجا و به خوبی بریزید تا پایه بتنی شما به خوبی شکل گیرد.

6. بعد از ریختن بتن، با یک فرش حرکت کنید تا هوا حباب های بتن را بیرون کند و بتوانید پایه بتنی شما را به خوبی شکل دهید.

7. سپس صبر کنید تا بتن خشک شود و پایه بتنی شما آماده استفاده باشد.

معایب

پایه بتنی انگور یکی از روش‌های ساخت پایه برای ساختمان‌ها و سازه‌های بلند است که در بسیاری از موارد مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این حال، همانطور که در هر روش ساخت دیگری، معایبی هم وجود دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

1. هزینه: ساخت پایه بتنی انگور، نسبت به روش‌های دیگری که ممکن است در برخی موارد مثل پایه‌های فولادی استفاده شوند، هزینه بالایی دارد. برای ساخت چندین پایه بتنی انگور، هزینه سنگینی به شما تحمیل خواهد شد.

2. زمان: ساخت پایه بتنی انگور نیاز به زمان زیادی دارد. ابتدا باید اندازه‌گیری دقیق و چینش صحیح پایه‌ها انجام شود. سپس باید حفره‌های عمیقی در زمین حفر شود که این نیز نیاز به زمان دارد. در نهایت، بتن ریزی و خشک شدن آن نیز زمان زیادی می‌برد.

3. آسیب‌پذیری: پایه بتنی انگور به خاطر نوع ساختار خود، در مقابل نیروهای جانبی ضعیف است و در برابر زلزله‌ها و سایر نیروهای جانبی آسیب پذیر است.

4. مشکلات در تعمیر: در صورتی که پایه بتنی انگور خراب شود، تعمیر آن بسیار دشوار و هزینه‌بر خواهد بود. در بسیاری از موارد، ساختن پایه جدید برای جایگزینی پایه قدیمی، راه‌حل بهتری است.

به طور کلی، پایه بتنی انگور یکی از روش‌های ساخت پایه برای سازه‌های بلند است، اما همانطور که برخی معایب آن را نیز مطرح کردیم، باید در نظر داشت که این روش نیز دارای مشکلاتی است و باید با دقت و احتیاط بیشتری در نظر گرفته شود.

خرید

برای خرید پایه بتنی انگور ابتدا باید نوع و سایز پایه‌ای که نیاز دارید را برای خود مشخص کنید. سپس می‌توانید اینترنت را برای پیدا کردن فروشگاه‌ها و کارخانه‌های تولید پایه بتنی انگور جستجو کنید و قیمت هر نوع پایه را باهم مقایسه کنید.

همچنین می توانید به فروشگاه های ساختمانی مراجعه کنید و از آن‌ها نمونه‌های موجود را ببینید و قیمت هر یک را بپرسید. در نهایت شما می‌توانید پس از مقایسه قیمت‌ها و کیفیت هر نوع پایه سیمانی و بتنی ، انتخابی مناسب را برای خود انجام دهید و سفارش خود را در فروشگاه یا تولید کننده مورد نظر خریداری کنید. همچنین می توانید از طریق سایت های خرید آنلاین نیز پایه بتنی انگور را خریداری کنید.

قیمت

قیمت پایه بتنی انگور به عوامل زیادی بستگی دارد. برخی از این عوامل عبارتند از اندازه و ابعاد پایه، جنس و کیفیت بتن مورد استفاده در تولید پایه، طرح و نوع پایه، حجم تولید و نوع واحد تولید کننده و همچنین هزینه حمل و نقل پایه.

به طور کلی، قیمت پایه بتنی انگور به صورت تخمینی توسط متر مکعب باتوجه به عوامل فوق به شما اعلام می‌شود.

همچنین قیمت‌ها در مناطق مختلف هم می‌تواند متفاوت باشد. برای مثال، در شهرها و مناطقی که فاصله آن‌ها از کارخانه‌های تولیدی پایه بتنی انگور بیشتر است، هزینه حمل و نقل بیشتری برای پایه باید پرداخت شود که ممکن است قیمت نهایی را افزایش دهد.